A Travellerspoint blog

Amsterdam

Põhja-Holland

Meil siin on viimastel nädalatel lõpuks (enam kui kuu ajase hilinemisega) kevad kätte jõudnud. Aga pole ka imestada,et alles nüüd, sest väidetavalt on veebruar siin nii päikesevaba vaid kord 100 aasta jooksul. Nüüd on kevad igal juhul käes – esimesed põõsad on jõudnud lehte minna ja nii üks kui teine asi ka õitsema hakata.
Kevad.jpg

Kaks viimast nädalavahetust võib kokku võtta sõnadega – Amsterdam ja natuke muud Hollandit ka. Amsterdam on täitsa vahva linn – inimesi on kogu aeg liikvel väga palju ja koerte puudust pole ka üldse, kuigi vahel on neid inimeste vahelt raske üles leida, aga me andsime Aglaiaga endast parima kohaliku elanikkonnaga tutvumisel.
Amsterdam.jpg

Kõige toredam koht asub aga Amsterdami raudteejaama vastas. See on kena koht, kus eespool müüakse raamatuid, tagapool näidatakse, tehakse ja müüakse kunsti ning minu ja Aglaia sisenemine uksest pani kõigi silmad särama, nii esimesel kui teisel nädalavahetusel... See on tiibeti kunstnike ateljee, kus oli mõnus Tiibeti hõng ja tekkis kohe kodune tunne. Esimest korda sattusime sinna mõned päeva peale Losari – Tiibeti uue aasta algust ja tähistamine oli veel käsil. Kahejalgsetele pakuti sel puhul tiibeti teed ja küpsiseid, viimaseid pakuti kenasti ka meile Aglaiaga – kohe täitsa head olid. Pean tunnistama, et sinna minek mõjub kohutavalt hästi nii enesehinnangule kui enesetundele üldse – meist räägiti lausa ülivõrdes ja paide ning sügamiste arv ei andnud ka sugugi põhjust nurisemiseks. Meist tehti palju pilte, nii et meie oma kahejalgsed ei pääsenud õieti löögilegi. Aglaia tundis ennast seal nii koduselt, et jäi vaikse tiibeti muusika saatel peagi sügavalt magama. Veetsime mõlemal nädalavahetusel seal kohe päris pikalt aega ja meile öeldi, et me oleme sinna alati tagasi oodatud ja tegelikult võiksime sinna kohe jäädagi... Katri ja Janek selle viimasega miskipärast nõus ei olnud. Kohtumata jäi meil Tashi Norbuga, kes on olnud Indias Dalai Laama kunstnik ja kes on tiibeti koeri kasutanud oma lasteraamatuid illustreerides ja kes on... pikemalt ma ei kirjuta, sest tegelikult võib temast igaüks lugeda internetist. Ta oli kahjuks meie jaoks täpselt valel ajal Belgiasse sõitnud, aga noh oma vennalt saab ta meie pildid ja üsna tõenäoliselt saame me veel temaga ka kunagi tuttavaks, sest kindlasti lähme sealt veel mõnikord läbi.
Tiibeti_poes.jpg

Meie kahejalgsed ostsid sealt omale koduseinale ka ühe kena pisikese maali. Selle ostu mõte jäi meile Aglaiaga küll natuke arusaamatuks – midagi huvitavat see ei tee, süüa ei kõlba ja mängida sellega ka ei tohi... aga noh neile meeldis ja seal peal oleva mantra vaatamine üksi pidi hästi mõjuma ja... nii et miks siis ka mitte. Pealegi selles ostus oli meil ka oma roll – minu ja Aglaia kohalviibimine kahandas maali hinnanumbrit.
Lisaks kõigile muudele põnevatele asjadele seal ateljees, näidati meile ka üht mitmeid kümneid aastaid vana joonistust, mis nüüd on liidetud ühe mandala alanurka – sellel on tiibeti tüdruk ja ilmeksimatult meie sugulane...
Vana_maal.jpg

Peale Amsterdami käisime uurimas ka selle ümbrust ehk Põhja-Hollandi provintsi. Igavesti ilus kant on ja vaatamist jagus nii meile kui inimestele. Peale vahvate linnakeste, külade ja loodusradade pakkus meile tõelise elamuse Amsterdamist loode suunas jääv mereäärne ala maantee kõrval. Õigupoolest oli seal tamm nagu nagu Hollandis ikka ja tammilt avanes ilus vaade, aga see vaade oli tavatult inimtühi – reeglina on päevasel ajal sõltumata ilmast keegi ikka kuskil silmapiiri. Peale selle üllatas tammi merepoolne külg – esimese hooga oli tunne,et oleme sattunud lennuväljale või vähemalt maanteele, aga tasapisi taipasime (ennekõike tänu kaldele),et ei, see on jooksmiseks ja jalutamiseks täiesti sobiv koht.
Tamm.jpg

Den Helderis käisid meie kahejalgsed vaatamas Napoleoni kindlust ja sealt kõrvalt tammi servast leidsime väga meeldiva sildi.
Vabalt_jooksmise_ala.jpg
Vabalt jooksmise ala

Mujal randades ju ka lubatud, aga tavaliselt siiski sel ajal, kui inimesed ennast küpsetada üritavad, tuleb kahejalgsed endale kaela kinnitada, et nad ära ei kaoks ja seega päris vabalt rannas olekut nautida ei saa (mitte, et me suvel enne õhtut randa väga minna tahakski, aga noh asi on lihtsalt põhimõttes). Loomulikult läksime ja vaatasime selle ala siis ka üle, kus isegi südasuvel keskpäeval võib kahejalgsed omapead jätta. Seal avasime me Aglaiaga 28. veebruaril suplushooaja.
Suplushooaja_avamine.jpg

Katril ja Janekil oli miskipärast kole naljakas... No tegelikult see päris nii mõeldud ei olnud, sest mererannas liiva peal olev vesi peaks ju tegelikult üsna madal olema... ah tegelikult on natuke piinlik kirjutada,kuidas me nii ettevaatamatud olime, nii et ujumise põhjust vaadake piltidelt ise.
Ujumise_p_hjus.jpg

Ujumise_p_hjus1.jpg

Meie õigustuseks ütlen, et see oli seal rannas esimene koer, keda kohtasime ja pean ühtlasi ka tunnistma, et nagu piltideltki näha, siis Aglaia oli oluliselt sihikindlam ja ronis nende kõrgete ja libedate kivide juurest välja, mina otsustasin, et ei hakka oma käppade tervisega riskima ja ujusin tagasi ning läksin kuiva maad mööda – sellepärast ma hiljem kohale jõudsingi.

Hiljem nägime seal veel päris palju koeri. Aga edaspidi vaatasime üsna hoolikalt, et nendeni viiks tee mööda kuiva maad, sest hooaja alguses on ju ühest suplusest enam kui küll... Üks kohatud elukas väärib veel siin äramärkimist – ta nägi välja üsna koera moodi, ta lõhnas nagu koer ja Aglaia arvas esialgu, et võiks temaga mõned kiiremad ringid teha, aga tema arvamus muutus pisut. See olevus põrkas mingil kummalisel põhjusel ringi nagu hullunud kummipall ja tegi seda nii kiiresti, et selle aja jooksul, kui Aglaia jõudis raskuse ühelt käpalt teisele kanda, oli temal juba 3 tiiru ümber Aglaia tehtud. Aglaia näoilme allolevatel piltidel annab ilmselt üsna hästi aimu, mis suunas Aglaia arvamus muutus :).
Koera_moodi_asi.jpg

Peaaegu_nagu_koer.jpg

Muus osas on ikka elu samasugune nagu alati – nädala sees käime Tervureni metsades tervisesporti harrastamas...
Tervisespo..vurenis.jpg

...ja tutvuseid sõlmimas.
Uued_tutvused.jpg

Posted by Naksitrall 01:30 Archived in Netherlands

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint